Nummõr' 187
Põimukuu 11. päiv
  • TOIMÕNDUS
  • UMA LEHE TEL´MINE
  • ARHIIV
  • PÄÄHÄMÄÄRMINE (reklaam)
  •  
     
    Pääleht
     
  • Suvõülikuul and’ kimmüst
  • Uudissõ
     
  • Võro kiil and’ Hauka laada pääl ärile vunki mano
  •  
  • Tuksam laulsõ Pokumaal
  •  
  • Karulan palotõdi sõõrdu
  •  
  • Võistlusõ «Mino Võromaa 22» kõgõ parõmba kirotaja
  • Elo
     
  • Lustligu perimüsmuusigu Võrol
  •  
  • Midä hingega tiit, tuu lätt iks kõrda kah
  •  
  • Piaaigu patendiga joogikarman
  •  
  • Vana Harjumaa silt tii veeren
  • Märgotus
     
  • Kaalepi Ain: olkõ rahul, et meil uma riik om!
  • Ruitlasõ jutt
    Kagahii
    Perämine külg
     
    Võistlusõ «Mino Võromaa 22» kõgõ parõmba kirotaja
     
    1.–3. klass

    1. Raudvasara Maarten (Mõnistõ PK 3. klass) «Varõs»
    2. Hurda Hanna-Maria (Himmastõ AK 3. klass) «Oodõt kingitüs»
    3. Hurda Hanna-Maria (Himmastõ AK 3. klass) «Sannutaminõ»

    Luulõpreemiä: Kallari Liisa (Mikidämäe PK 3. klass) «Setomaa ja Võromaa», Ostra Alvaro (Himmastõ AK 3. klass) «Tont»

    4.–6. klass

    1.–2. Viibergi Karl-Martin (Võro Kreutzwaldi G 5. klass) «Jänesepabula», Lillmaa Hella (Orava PK 5. klass) «Mu vanavanõmba ja näide elo»
    3. Lilosoni Angela (Parksepä KK 6. klass) «Siilipere kodoaian»

    Luulõpreemiä: Raudsepä Karl Edgar (Võro Kreutzwaldi G 5. klass) «Suvõrõõmu», Tammemäe Laura (Võro Kreutzwaldi G 5. klass) «Üüst saa hummuk»
    Fantaasiapreemiä: Vodi Ilmar (Haani-Ruusmäe PK 4. klass) «Piraadi, pininuki ja külä», Rohtla Lota-Loviisa (Mamastõ AK 4. klass) «Kuis jänes sai hindäle pikä kõrva», Sepä Joosep (Võro Kreutzwaldi G 5. klass) «Kuis padakunna otsa lõppiva»
    Vanaimäpreemiä: Korela Kaia (Verska G 5. klass «Mu vanaimä rassõ, a illos elo»
    Aoluupreemiä: Blumi Reiko (Vahtsõliina G 5. klass) «Mu vanaimä mälestüse sõast»

    7.–9. klass

    1. Ilvese Merli (Orava PK 7. klass) «Õnnõmünt»
    2. Liini Hedy (Vilustõ PK 9. klass) «Tävveste mino Võromaa»
    3. Kasuka Kairit (Mõnistõ PK 7. klass) «Mu kass Pätu»

    Luulõpreemiä: Poolaku Madis (Mikidämäe PK 7. klass) «Mino sõbra ni ilo»
    Fantaasiapreemiä: Kanni Aide (Mikidämäe PK 7. klass «Handsagu sukmani tahtmisõ»
    Laulupreemiä: Sulaoja Stella (Mikidämäe PK 8. klass) «Laul mu ümbre»

    10.–12. klass

    Maaelo-preemiä: Henningu Marin ja Jalandi Kerttu (Varstu KK 11. klass) «Lehmänüsmine»



     
     
     
    Uma Internetin
     
    Võro-Eesti
    sõnaraamat!!!